Havza OSB’ye Enerji Verildi

960 dönümlük arazi üzerine kurulan Havza Organize Sanayi Bölgesine elektrik enerjisi verilmeye başlandı.

Bekdiğin mevkisindeki 960 dönümlük arazi üzerine kurulan organize sanayi bölgesinde (OSB) altyapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra başlanan Enerji hattı çalışmaları bitirildi. Ladik ilçesinden özel bir enerji nakil hattı ile Havza OSB’ye getirilen elektrik, OSB içerisinde ki hatlara ve aydınlatmalara verildi.

Havza TSO Başkanı Erkan ACAR yaptığı açıklamada, Karma OSB’nin Havza için çok önemli bir yatırım olduğunu söyledi. ACAR: “Havza OSB’nin yapım çalışmalarına sona gelindi. Daha önceden ihtisas olan OSB’nin statü değişikliği tamamlanarak karma olarak yatırımcılara açıldı. Elektrik ve telekom altyapı yapım çalışmaları bitmiştir. Havza OSB’nin doğalgaza kavuşması için gerekli girişimler yapılmış olup yakın zamanda tamamlanması beklenmektedir. Şuan Havza OSB’de yolları, elektrik, su ve altyapısıyla her şeyi hazır durumdadır” dedi.

 

Önceki Havza OSB Elektrik İhtiyacı Giderildi

Sosyal Medya

Hakkımızda

Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi kuruluş çalışmalarına 2007 yılında başlanmış olup altyapı ihalesi 2014 yılında yapılmış ve 2016 yılsonu itibariyle yol, su, kanalizasyon, yağmur suyu, telekom altyapısı, YG-AG elektrik şebekesi ve enerji nakil hattı tamamlanmıştır.

965 dönümlük alana yayılmış olan bölge, 9500 dönümden oluşan genişleme alanına sahiptir.

KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bekdiğin, Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi, Havza/Samsun, Türkiye

Pzt. – Cuma: 08:00 – 17:30

Havza Organize Sanayi Bölgesi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.