Havza OSB İçin Yer Teslimi Yapıldı

Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB), yapılan altyapı ihalesi sonrası imzalanan sözleşme ile yer teslimi gerçekleştirildi.

Havza Kaymakamı ve Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Egemen İnşaat Ltd. Şti yetkilisi Temel Erkan ve yetkililerin katılımıyla altyapı sözleşmesi imzalanarak yer teslimi gerçekleştirildi.

Kaymakam Tanrısever yaptığı açıklamada, atılan imzayla Havza’nın gelişimi için önemli bir adımın atıldığını belirterek, “İnşallah Havzamız hayata geçecek olan OSB istihdam sorunu çözülecek.” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise yenilenen altyapı ihalesi sonrası ilgili firma ile bu gün itibari ile iş sözleşmesi imzaladıklarını belirterek; “İnşallah 2016 Ekim ayı gibi altyapı işimiz bitecek ve bunun ardından da fabrikalar yükselmeye başlayacak. İlçemizde istihdam ve göçün önüne geçildiği gibi artık göç alan bir ilçe olacağız. OSB’nin kuruluş aşamasından bu zamana kadar bizlerden hiç bir zaman emeğini esirgemeyen Sayın Bakanlarıma, Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar’a başta Havza, Havzalılar ve şahsım adıma teşekkürlerimi bir borç bilirim.” dedi.

OSB hakkında bilgi veren Acar ise OSB’nin altyapı ihalesinin Kasım ayı içerisinde yenilendiğini belirterek; “Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kredi desteği ile Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı’nın sorumluluğu altında yapılacak olan, Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB alanına ait yol, kanalizasyon, içme suyu, yağmursuyu ve Telekom altyapı şebekesi inşaatlarından müteşekkil altyapı ihalesi yenilendi ve bugün iş sözleşmesini ilgili firma ile imzalayarak yer teslimi yaptık. OSB’mizin altyapı işinin bir an evvel tamamlanması için işinin sıkı takipçisi olacağız. OSB inşaatının tamamlanması ile bölgedeki istihdam sorununa çözüm olacağı bilinci ve hassasiyeti ile çalışmalarımız devam ediyor. İhalemizin yenilenmesi sürecinde bizlere destek veren herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

Egemen İnşaat Ltd. Şti. Temsilcisi Temel Erkan ise işlerini en iyi şekilde yapacaklarını belirterek; “ Samsunlu bir firma olarak ilçemize ve ilimize katkı sağlayacak olan organize sanayi bölgemizin altyapısını en iyi ve en hızlı şekilde yapmak için gayret göstereceğiz. “ dedi.

Daha sonra iş sözleşmesi imzalanarak yer teslimi gerçekleştirildi.

Sosyal Medya

Hakkımızda

Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi kuruluş çalışmalarına 2007 yılında başlanmış olup altyapı ihalesi 2014 yılında yapılmış ve 2016 yılsonu itibariyle yol, su, kanalizasyon, yağmur suyu, telekom altyapısı, YG-AG elektrik şebekesi ve enerji nakil hattı tamamlanmıştır.

965 dönümlük alana yayılmış olan bölge, 9500 dönümden oluşan genişleme alanına sahiptir.

KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bekdiğin, Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi, Havza/Samsun, Türkiye

Pzt. – Cuma: 08:00 – 17:30

Havza Organize Sanayi Bölgesi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.