Havza Osb’ye Yatırımcı Ziyareti

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yatırım yapmayı planlayan bir firmanın yetkilileri incelemelerde bulundu.

Havza OSB’de yatırım yapmayı planlayan firma yetkilisi Uğur Çağlar, bölge müdürleri Fatih Öz ve Uğur Uçman, Havza Kaymakamı ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Tanrısever ile OSB’yi gezdi.

Tanrısever, yatırımcı firma yetkililerine bölgeyle ilgili bilgi verdi.

OSB’nin, altyapı çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanarak faaliyete geçeceğini belirten Tanrıseven, “İlçedeki istihdam sorunun çözülmesi için OSB’nin bir an evvel hayata geçmesi çok önemli. Bunun içinde sizin gibi girişimci ve yatırımcılara ihtiyacımız var. OSB’ye yatırımcı bulmamız bizim öncelikli hedefimiz. İlçemize yatırım yapmak isteyen herkese sonuna kadar kapımız açık ve elimizden geldiği kadar destek vereceğiz.” dedi.

Firma yetkilisi Çağlar ise uzun süredir Karadeniz’de yatırım yapma planları olduğunu belirtti.

Yaklaşık 50 milyon avroluk yatırım planladıklarını kaydeden Çağlar, “Havza bize içinden geçen demiryolu ile daha cazip geldi. Biz gaz beton üzerine faaliyet göstermekteyiz. Bizim için nakliye çok önemli. İçinden geçen demiryolu hattı ve deniz yollarına olan yakınlığı ile Havza OSB çok avantajlı bir konumda.” ifadelerini kullandı.

Önceki Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Osb Çalışmaları

Sosyal Medya

Hakkımızda

Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi kuruluş çalışmalarına 2007 yılında başlanmış olup altyapı ihalesi 2014 yılında yapılmış ve 2016 yılsonu itibariyle yol, su, kanalizasyon, yağmur suyu, telekom altyapısı, YG-AG elektrik şebekesi ve enerji nakil hattı tamamlanmıştır.

965 dönümlük alana yayılmış olan bölge, 9500 dönümden oluşan genişleme alanına sahiptir.

KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bekdiğin, Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi, Havza/Samsun, Türkiye

Pzt. – Cuma: 08:00 – 17:30

Havza Organize Sanayi Bölgesi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.