Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri OSB Çalışmaları

Bekdiğin Mahallesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)yolu kamulaştırması konusunda bilgilendirme yapıldı.

Bekdiğin Mahallesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)yolu kamulaştırması konusunda bilgilendirme yapıldı.

Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Başkan Yardımcısı Aydın Kaya ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Kamulaştırma Şube Müdürü Mehmet Tansık tarafından Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB bağlantı yolu için yapılacak kamulaştırma işlemi hakkında hak sahiplerine bilgilendirme yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kamulaştırma Şube Müdürü Mehmet Tansık yapılacak kamulaştırma işlemin hakkında teknik bilgiler ile izlenecek yol hakkında bilgiler verdi. Tansık; “Bizler istiyoruz ki anlaşarak kısa sürede bu işi halledelim ve OSB kısa sürede hayata geçsin.” Dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ise Bekdiğin’in kurulacak OSB’i hızlı şekilde büyüyeceğini belirterek; “Burada yapılan bu mahallemize yarayacak. Görüyorum ki yaş ortalaması 60 ve üzeri. Nedeni ise işsizlik çoluk çocuğunuz iş bulmak için gurbete gitti. Bu yol ile inşallah OSB kısa sürede faaliyete geçecek ve işsizlik sorunu çözülecek. Bizim paramız hazır sizler tamam dediğinizde yola hemen başlayacağız ve paranızı peşin ödeyeceğiz.” Dedi.

Mahalle sakinleri ile bir süre sohbet eden Havza Kaymakamı Alper Tanrısever ise OSB’nin Havza için olmazsa olmaz olduğunu belirterek; “Bizler biliyoruz ki Bekdiğin’li hemşerilerimiz her zaman yapılan hizmetin yanında olmuştur ve bu seferde olacaktır. Bizim buraya geliş amacımız işlerin gönül rızalığı ile hızlı bir şekilde olması için. Bu yatırım ne kadar çabuk hayata geçerse işsizlik sorunu o kadar çabuk çözülür ve artık göç vermeyen aksine göç alan bir yer durumuna geçeriz.” Dedi.

Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Başkan Yardımcısı Aydın Kaya ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Kamulaştırma Şube Müdürü Mehmet Tansık daha sonra Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB alt yapı çalışmalarını inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldılar.

Önceki Havza OSB İçin Yer Teslimi Yapıldı

Sosyal Medya

Hakkımızda

Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi kuruluş çalışmalarına 2007 yılında başlanmış olup altyapı ihalesi 2014 yılında yapılmış ve 2016 yılsonu itibariyle yol, su, kanalizasyon, yağmur suyu, telekom altyapısı, YG-AG elektrik şebekesi ve enerji nakil hattı tamamlanmıştır.

965 dönümlük alana yayılmış olan bölge, 9500 dönümden oluşan genişleme alanına sahiptir.

KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bekdiğin, Samsun Havza Organize Sanayi Bölgesi, Havza/Samsun, Türkiye

Pzt. – Cuma: 08:00 – 17:30

Havza Organize Sanayi Bölgesi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.