Havza OSB Elektrik Altyapı Yer Teslimi Yapıldı
facebook-paylas

Havza OSB Elektrik Altyapı Yer Teslimi Yapıldı

Havza'da Tarım Makineleri İhtisas OSB içi elektrik altyapı çalışmaları için yer teslimi yapıldı 

Havza'da Tarım Makineleri İhtisas OSB içi elektrik altyapı çalışmaları için yer teslimi yapıldı.

Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) enerji ihtiyacını karşılayacak yüksek gerilim ve alçak gerilim enerji şebekesi, elektrik nakil hattı ile OSB içi elektrik altyapı çalışmaları için gerçekleştirilen ihale sonrası yüklenci firmaya yer teslimi yapıldı.

9 Haziran'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda gerçekleştirilen Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB enerji altyapı ihalesi sonrası Havza Ticaret ve Sanayi Odasında imzala-nan sözleşme sonrası 

yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Havza Kaymakamı ve Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, yüklenici firma yetkilisi Cengiz Karakuyu ve yetkililerin katılımıyla altyapı sözleşmesi imzalanarak yer teslimi gerçekleştirildi.

      Kaymakam Tanrısever, yaptığı açıklamada, Havza’a için OSB’nin öne-mine değinerek; “ İnşallah yüklenici firmamız zama-nında işini bitirecek ve artık OSB’mizde yatırımlar başlayacak.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise yapmış olduğu konuşmada işin zamanında bitmesinin önemine değinerek; “Havzanın şuan boşa harcayacak bir saniyesi yok. Her gün göç veriyoruz. Bunun için 

OSB’nin bir an evvel hayata geçmesi önemli.” Dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ise ihalenin 9 Haziran'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda gerçekleştirildiğini belirte-rek; “ İhale 4 milyon 400 bin 456 lira teklif ile Gelişim 

Enerji Mühendislik AŞ kazandı. İnşallah yıl sonunda bitecek altyapı çalışmalarının ardından yatırımcılarımız buralarda istihdam sağlayacak yatırımlarına başlayacak. Havza artık göç veren bir ilçe konumundan göç alan bir ilçe durumuna gelecek. Havza OSB'nin kuruluş aşamasından bugüne kadar geçen sürede emeklerini ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi borç bilirim” dedi.

        Yüklenici firma yetkilisi Cengiz Karakuyu ise ilçenin konu ile ilgili hassasiyetinin farkında olduklarını belir-terek; “Eğer önümüze çok büyük bir engel çıkmaz ise işi süresinde bitireceğiz.” 

FOTOĞRAFLAR